Pazartesi, Temmuz 22

2024’ün en iyi havayolları seçildi, THY 7. sırada

Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

Türk Hava Yolları, 21 milyon yolcunun katıldığı anketle belirlenen 2024 Dünya Havayolu Ödülleri’nde Avrupa’nın en iyi havayolu seçilerek yedinci sırada yer aldı.

REKLAM

Güler yüzlü kabin personeli, uçaktaki atıştırmalıklar ve iyi film seçenekleri, uçakta geçirilen saatleri daha katlanılabilir hale getirebilir. Peki en iyi uçuş deneyimi için hangi havayolunu seçmelisiniz?

100 ülkede 350’den fazla farklı havayolu şirketinde uçan 21 milyondan fazla yolcunun katıldığı ankete göre, 2024 Dünya Havayolu Ödülleri, bu deneyimleri en iyi sunan havayolunu seçti.

Avrupalı ​​üç havayolu ilk 10’a girerken, kazananlar arasında Orta Doğu ve Asya’dan havayolu şirketleri öne çıktı.

Ödüller İngiliz derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından düzenleniyor.

Qatar Airways en iyi havayolu seçildi

Singapur Havayolları’nı az farkla zirveden alan Qatar Airways, 2024 Yılın Havayolu seçildi. Katar’ın ulusal taşıyıcısı, ödüllerin 25 yıllık tarihinde sekizinci kez birincilik elde etti.

Yolcular, Orta Doğu havayolunu konforu, lezzetli yemekleri, film seçimi, güler yüzlü hizmeti ve modern uçak filosuyla birinci sıraya koydu.

Havayolu, Avustralya, Asya, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’daki 341 havalimanını kapsayan geniş erişimi sayesinde küresel birçok destinasyona kolaylıkla ulaşıyor.

Qatar Airways birinciliğin yanı sıra Dünyanın En İyi Business Class’ı, Dünyanın En İyi Business Class Dinlenme Salonu ve Orta Doğu’nun En İyi Havayolu ödüllerini de kazandı.

Türk Hava Yolları 7. sırada

Hiçbir Avrupalı ​​havayolu ilk beşe giremezken, Singapur Havayolları ikinci olurken, onu Birleşik Arap Emirlikleri’nden Emirates, Japonya’dan ANA All Nippon Airways ve yine dünyadaki çoğu havayolu temizliği ödülünü kazanan Hong Kong’dan Cathay Pacific takip etti.

Türk Hava Yolları (THY) yedinci sırada yer alarak Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi oldu. Dünyanın en büyük havayolları arasında yer alan ve 300’den fazla destinasyona uçan THY, yemekleriyle En İyi Business Class İkram Hizmeti ödülüne layık görüldü.

Doğu Asya ve Orta Doğu’dan gelen havayolları da ilk 10’da yer alırken, Japan Airlines altıncı, Tayvanlı EVA Air ise sekizinci sırada yer alıyor.

Air France-KLM Grubu dokuzuncu sırada yer alarak onu Avrupa’nın önde gelen havalimanı gruplarından biri haline getirdi. Air France ayrıca Dünyanın En İyi Birinci Sınıf İkram Hizmeti, En İyi Birinci Sınıf Dinlenme Salonu İkram Hizmeti (Paris Charles de Gaulle Havalimanı’nda) ve Batı Avrupa’nın En İyi Havayolu ödüllerini de kazandı.

Swiss International Air Lines, Zürih Havalimanı’nda dünyanın en iyi birinci sınıf özel dinlenme salonu sıralamasında ikinci sırayı alarak ilk 10’da yer aldı.

Kuzey Amerika’dan hiçbir havayolu ilk 10’a girmese de Delta Air Lines, özenli personeli sayesinde bölgenin en iyi havayolu şirketi olarak müjdelendi.

2024’ün en ucuz havayolu

Skytrax ayrıca 2024 yılının en iyi düşük maliyetli havayollarını da sıraladı. Listenin altısını Avrupalı ​​taşıyıcılar oluşturuyor.

Malezya’nın düşük maliyetli havayolu AirAsia, üst üste 14’üncü kez birinci sırada yer alırken, onu Singapur’dan Scoot, İspanya’dan Volotea, Suudi Flynas ve Fransa’dan Transavia takip etti.

İlk 10’da Hindistan’dan IndiGo, İspanya’dan Vueling, Letonya’dan airBaltic, İspanya’dan Iberia Express ve İrlanda’dan Ryanair yer alırken, easyJet 11. sırada kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Antalya Haber Sunucu
meritking