Pazartesi, Temmuz 22

CES 2017’de otonom araçlar görücüye çıktı

Bu yıl ABD’nin Las Vegas kentinde ellinci kez düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES 2017 (Consumer Electronics Show), teknoloji devlerini bir araya getirdi.

REKLAM

Bu yıl ABD’nin Las Vegas kentinde ellinci kez düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES 2017 (Consumer Electronics Show), teknoloji devlerini bir araya getirdi.
Bu yıl yapımcıların hep birlikte belirttiği gibi,
Otonom (sürücüsüz) araçlar önümüzdeki birkaç yıl içinde yollara çıkacak.

2020 yılında otonom araçların yollarda görüleceğini söyleyenlerden biri de Delphi Electronics CEO Yardımcısı Glen DeVos oldu:

“Her gün trafiğe gömülüyoruz ve otonom araçların en büyük avantajı güvenli sürüş. Araç çevresinde olup biten her şeyi görüyor ve hiç yorulmadan anında harekete geçiyor. Bu teknolojinin artık kullanılmaya başlanması gerektiğini düşünüyorum ve konuya olan ilgi ve talep hızla artacaktır. “Her tüketicinin bu araçlara sahip olmak isteyeceğini düşünüyorum.”

Özellikle taksicilikte otonom sürüş yaygınlaşacak gibi görünüyor. Güvenli yolculuk yapmak isteyen yolcular teknolojiyi tercih edebilir.Makale Sponsorlu Renkli, parlak ve şık çorap koleksiyonumuzda herkes için bir şeyler bulun. sock çekmecenize renk katmak için tek tek veya paketler halinde satın alın!

Fuarda yeni araçlarını tanıtan iki firma ise BMW ve Toyota oldu.

Roadshow dergisi editörü Tim Stevens; “Otonom araçlar her zaman çok fazla ilgi çekiyor ancak burada sadece kendi kendine giden arabalardan bahsetmiyoruz. Bu teknoloji artık biraz eski olduğu için artık aracın içinde olup bitenlere odaklanıyoruz. BMW ve Toyota tanıtımlarına baktığımızda aracı kullanmadığınız takdirde daha çok eğlenebileceğinizi görüyorsunuz. “Daha üretken olursunuz” dedi.

2035 yılına kadar 21 milyon otonom aracın satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Antalya Haber Sunucu
meritking