Pazartesi, Temmuz 22

Yeni Nissan JUKE ikonik sarı rengi ile Türkiye’de! – OTOMOTIV

Lansmana çıktığı 2010 yılından bu yana dünya çapında 1,3 milyondan fazla üretim yapan ve Türkiye’de 37 binin üzerinde satış yapan Nissan Juke, yenilenen özellikleri ve çarpıcı renkleriyle Türkiye pazarına sunuldu. Nissan’ın Sunderland fabrikasında üretilen Nissan Juke, ilk neslinin popülaritesinin ardından müşteri talebine yanıt olarak ikonik sarı dış rengini yeniden tanıttı.

Nissan tasarımcıları ve mühendisleri, Juke’un iç mekanında, araçtaki yaşam kalitesini artırmak için yeni sarı rengin yanı sıra yeniden tasarlanan orta konsol ve gösterge paneliyle önemli değişiklikler yaptılar. İç mekanda kullanılan yeni malzemeler, konfor ve ergonomik iyileştirmelerin yanı sıra otomobilin bağlantı özellikleri daha büyük bir dokunmatik ekran ve ileri teknolojik özelliklerle güncellendi.

Ayrıca Juke’un dinamik özelliklerini hem dış hem de iç detaylarda vurgulayan yeni N-Sport donanım paketi, sıra dışı özellikleriyle şehrin en dikkat çekici aracı olarak ürün gamına girdi.

Yeni Nissan Juke ile yeniden sunulan İkonik Sarı dış renk seçeneği, markanın birinci nesil Juke’un sarı rengini seven müşterilerin taleplerine yanıt veriyor. Yeni ikonik sarı renk, önceki nesil Juke’un sarı renginden farklı bir tonda Nissan’ın ürün yelpazesine giriyor. Önceki Juke’ta sunulan sarıya kıyasla yeni sarı, biraz daha çarpıcı ve modern bir görünüm sunuyor.

Yeni Nissan Juke’un N-Sport donanım paketinde yeni İkonik Sarı gövde renginin etkisi, siyah tavan, siyah yan aynalar, N-Sport jantlar ve dış detaylar, ön ızgara ve ön ızgaranın kontrastıyla daha da güçlendiriliyor. AB dikmeleri. . Tüm bu ayrıntılar Juke’un ilgi çekici, havalı ve farklı tavrını güçlendiriyor.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem, yeni Nissan Juke’ye olan heyecanını şu şekilde paylaştı: “Nissan ailesinin dinamik üyesi Juke, her zaman tarzıyla dikkat çeken bir araç olmayı başardı. Türkiye’de sevilen ve talep gören gerçek bir şehir SUV’si olarak kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayan Juke, bu yeni görünümüyle birlikte gelen özellikler sayesinde artık çok daha premium ve renkli dünyasında çok daha konforlu olacak. Aracımıza ve onun olağanüstü ruhuna güveniyoruz. “Sınırları zorlayan yeni ruhuyla, tasarım ve konforun mükemmel birleşimini ileri güvenlik teknolojileriyle standart olarak sunarak B-SUV sınıfının kurallarını yeniden tanımlayacak.”

Dahili yükseltmeler daha fazla kalite ve bağlantı sağlar

Göz alıcı ve ikonik bir dış cepheye sahip olan Juke’un renk paletine ikonik Sarı dış rengin eklenmesi sadece bir başlangıç. Ayrıca iç mekanda Nissan’ın tasarım ve mühendislik birimleri tarafından yürütülen önemli çalışmalar, aracın içindeki yaşam kalitesini artırdı.

Yeni Nissan Juke’un direksiyonuna geçtiğinizde fark ettiğiniz ilk değişiklik, merkezi bilgi-eğlence ekranının boyutunun artması. Artık köşeden köşeye 12,3 inç olan dokunmatik multimedya ekran, ekranın sonundaki dokunmatik kontrollere kolaylıkla erişilebilmesini sağlamak için sürücüye doğru 8 inçlik bir açıya sahip ve kabinde i Juke müşterilerinin onu gerçekten sevdiği hissini artırıyor.veya eğilecek şekilde yapıldı. Geliştirilen bu bilgi-eğlence sistemi, yeni Nissan Juke’un tüm paketlerinde standart olarak sunuluyor. Yüksek çözünürlüklü ekranı (1920 x 720 piksel) ile 12,3 inçlik tam TFT dijital gösterge paneli, sürücünün tercihlerine göre ekrandaki bilgi kombinasyonunu görüntüleyecek şekilde yapılandırmasına olanak tanır.

Kadranın görünümü iki farklı temel düzen arasında değiştirilebilir; Klasik düzende iki kadran ve ek bilgiler içeren merkezi bir alan bulunurken, alternatif olarak “geliştirilmiş” düzen, yol hızını ve motor devrini çift eğimli kadranlarda görüntüleyerek üç boyutlu bir perspektif sunar. Bu “geliştirilmiş” düzen, ek bilgilerin görüntülenebileceği daha büyük bir merkezi görüntüleme alanı sağlar.

Kadranların arasındaki orta bölümde sürücü, haritanın yanı sıra yakıt ekonomisi, ses bilgileri, eko-sürüş performansı, lastik basıncı ve diğer önemli bilgiler de dahil olmak üzere navigasyon talimatlarını görüntüleyebiliyor. Ekran seçeneği çok işlevli direksiyon simidindeki düğmeler aracılığıyla kolaylıkla seçilebilir.

Geliştirilmiş bilgi-eğlence sistemi, kullanıcının tıpkı akıllı telefonlarındaki ana ekran gibi ekranı en çok kullandıkları işlevler için kısayollar içerecek şekilde uyarlamasına olanak tanıyan daha sezgisel bir ana ekrana sahiptir.

Yeni Nissan Juke ile kablosuz Apple CarPlay ve kablosuz Android Auto tüm donanım donanımlarında standart olarak sunuluyor.

Yeni Nissan Juke’nin direksiyonunda kullanılan pürüzsüz deri malzeme kalite hissini artırıyor ve araçta daha dokunsal bir his yaratıyor.

Sarı Alcantara® detaylı
iç döşeme

Göz kamaştırıcı sarı çizgileri yansıtan N-Sport’un iç tasarımı, ön panelin üst kısmı boyunca uzanan bumerang şeklindeki sarı Alcantara® vurgusuna sahiptir. Klima ızgaralarından eğik bir şekilde uzanan ve yeni merkezi bilgi-eğlence ekranının tabanını çerçeveleyen sarı vurgu, iç mekanda farklılık yaratıyor.

N-Sport donanım paketinin özel tasarımlı monoform spor koltukları, koltuğun üst dış kısmını kaplayan ve yanlardan koltuğun ortasına kadar uzanan ikonik sarı renkte geri dönüştürülmüş Alcantara’dan üretiliyor.® Göz alıcı temayı detaylarla devam ettiren koltukta omuz hizasında kabartmalı “Juke” yazısı yer alıyor. Sarı dikişler cesur görünümü ve sportifliği bir arada tamamlıyor.

Platinum, N-Design ve Platinum Premium donanım paketleri aynı zamanda geliştirilmiş konfora sahip yeni koltukları da içeriyor. Yeni Platinum koltuklar, silindir desenli parçaları tamamlayacak şekilde kumaş vurgulu yarı deriden oluşan “Kira Melange” adı verilen yeni bir kumaşa sahiptir.

Platinum Premium modellerindeki yeni koltuk malzemesi, koltuk tabanında ve sırt dayanağında parlak vurgulara sahip siyah yarı deri kapitone efektli eklentilere sahiptir. İç mekana sportif bir hava katan yolcuların başlarının arkasındaki koltuk, piyano siyahı döşemeyle kaplandı.

Geliştirilmiş iç konfor

Tüm Juke paketlerinin iç kısmında yapılan diğer yükseltmeler arasında, yüzde 20 artırılarak 7,8 litreye çıkarılan genişletilmiş saklama bölmesi yer alıyor. Ön kol dayanağı daha fazla destek sağlayacak şekilde yeniden tasarlandı ve asimetrik tasarımla erişim mesafesi 25 mm artırıldı. Ayrıca bardak tutuculardan da ödün verilmemiştir. Ön kol dayanağı, önceki Juke’ta olduğu gibi merkezi saklama bölmesine erişim sağlamak için yukarı kaldırılıyor ve kapakta artık üç kredi kartını alabilen bir klips de bulunuyor.

Yeni Nissan Juke’nin tüm sınıflarında ön koltuklar arasındaki boşluk artık maksimum düzeyde garanti altına alınırken, konfor ve teknolojiyi birleştiren elektrikli el freni de tüm donanımlarda standart olarak sunuluyor.

Platinum donanım düzeyinden başlayarak, tüm donanım düzeylerinde artık iPhone 12 Pro Max kadar büyük bir akıllı telefonu barındırabilen bir kablosuz şarj yuvası bulunuyor. Ayrıca hem USB-A hem de C yuvaları, önden ve önden erişim için iki alanda bulunuyor. aracın arka yolcuları.

Ek yeni dış renk seçenekleri

İkonik sarı rengin geri dönüşü Juke hayranlarının dikkatini çekerken, dış renk seçeneklerinde de başka değişiklikler de var. Önceki İnci Beyazı, daha da saf beyaz bir görünüm veren yeni formüle edilmiş bir renk tonuyla değiştirilirken, daha sedefli bir etki için metalik pulların miktarı artırıldı.

Aynı şekilde Siyah dış renk de yeni formülüyle ürün gamına daha zengin ve koyu bir uyum sağlıyor.

Yeni Nissan Juke’un genişleyen renk paleti, 11 farklı tek ton ve 13 farklı iki ton seçeneği sunuyor. Bu renkler şunlardır: yeni İkonik Sarı, yeni İnci Beyazı, yeni Siyah, Metalik Gri, Bulut Grisi, Gümüş, Gün Batımı Kırmızısı, Manyetik Mavi, Bordo, Lav Kırmızısı ve Beyaz. Araç, genişleyen renk gamının yanı sıra çift tonlu görünümüyle, Nissan Juke’nin tavanında da sunulan siyah, kırmızı ve gümüş tavan renk seçenekleriyle Türkiye yollarında iddialı yolculuğuna devam edecek.

Yeni Nissan Juke, kullanıcılarına donanıma özel yeni jant seçenekleri sunuyor. Ürün yelpazesinde yeni tasarlanmış Platinum jantlar, özel olarak tasarlanmış 19” N-Design ve N-Sport jantlar ve optimize edilmiş aerodinamik özelliklere sahip çekici 19” Platinum Premium jantlar yer alıyor.

Juke gelişmiş sürücü destek teknolojileri sunuyor

Yeni Nissan Juke’un (GSR2) Genel Güvenlik Yönetmeliklerinin gerektirdiği tüm standart teknolojik gerekliliklerin yanı sıra Akıllı Hız Sabitleyici sistemi ve Akıllı Kör Nokta önleme sistemi de yeni Juke’un gelişmiş sürüş destek sistemlerine katılıyor. Yeni Nissan Juke, “Genel Güvenlik Yönetmeliklerine (GSR2) Uygun” olarak satışa sunuluyor.

Gelişmiş teknolojilere odaklanan Nissan’ın ‘Akıllı Şerit Takip Asistanı’ özelliği, yeni Juke’un tüm sınıflarında standart olarak sunuluyor. Örneğin otoyolda teknoloji, Juke’un şeritteki konumunu takip ediyor ve araç belirlenen şerit sınırına çok yaklaştığında sürücünün dikkatini çekmek için direksiyon simidinde bir titreşim tetikliyor. Herhangi bir düzeltme yapılmazsa araç müdahale
eder ve aracın yörüngesini şeritte tutmak için rotasını düzeltir.

Yeni Nissan Juke, Akıllı Şerit Takip Asistanına ek olarak çok sayıda sürüş destek teknolojisi içeriyor: Akıllı ve tahmine dayalı çarpışma önleme sistemi, Sürücü yorgunluk tespit sistemi, Akıllı Hız Asistanı, Yokuşta Kalkış Yardım Sistemi, Otomatik Uzun Far Asistanı tüm modellerde standart olarak sunuluyor. mevcut olduğunda ekipman seviyeleri; Akıllı kör nokta önleme sistemi, Akıllı arka çapraz trafik uyarı sistemi ve ProPILOT asistanı, Platinum Premium donanım seviyesinde sunulmaktadır.

Yüksek çözünürlüklü merkezi ekranın avantajından yararlanılarak arka kameranın çözünürlüğü de 0,3 megapikselden 1,3 megapiksele çıkarıldı. Bu, özellikle düşük ışık koşullarında daha net bir görüntü sağlayarak geri manevraları daha güvenli bir şekilde gerçekleştirmenize olanak tanır. Arka görüş kamerası artık tüm Juke donanımlarında standarttır. Platinum Premium donanımında, park manevraları sırasında aracın konumunu kuşbakışı gösteren dört kamerasıyla “Çevre Görüş Sistemi” mevcut.

Motorlar değişmedi

Juke’un kaputunun altında verimli 1,0 litrelik üç silindirli DIG-T turbo benzinli motor bulunur. Kompakt ve hafif olan bu motor, Juke’a sahiplerinin beklediği sürüş keyfini veriyor. 115 PS güç çıkışı ve maksimum 200 Nm tork üretiyor. Türkiye’ye yalnızca benzinli ve otomatik şanzıman seçenekleriyle gelen yeni Nissan Juke, maksimum yol keyfi için tarzını her türlü sürüş senaryosuna kolayca uyarlayabilecek. 7 vitesli çift kavramalı spor şanzıman (DCT) ve sürüş modu seçenekleri (Eco, Standard, Sport).

Yeni Nissan Juke’ye özel lansman fiyatları

Yeni Nissan Juke, sınırlı bir süre için yetkili Nissan bayilerinde 1.409.900 TL’den başlayan fiyatlarla ve lansman kampanyasına özel seçeneklerle satışa sunuldu. Juke’un özel lansman kampanyasında 100.000 TL nakit alım desteği ve 12 ay vadeli %1,99 faizle 240.000 TL kredi fırsatı yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Antalya Haber Sunucu
meritking