Pazar, Temmuz 14

Yeşilçam filmlerinin vazgeçilmez ismiydi! Oğlu da çok ünlü çıktı! Meğer herkes tanıyormuş

Türk sinemasının unutulmaz simaları arasında yerini almayı başaran Ekrem Dümer, Deli Kan, Gülen Adam, Tarzan Rıfkı, Kiracı, Ortadirek Şaban ve Kapıcılar Kralı, Bekçiler Kralı, İyi Aile Çocuğu gibi pek çok filmde yer almıştı. Usta oyuncu rol aldığı sayısız filmle adını Yeşilçam tarihine altın harflerle yazdırmayı başarmıştı.

Özellikle Kemal Sunal’ın başrolde yer aldığı filmlerde rol alan Ekrem Dümer, 71 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ömrünün 25 yılını sanata adayan Dümer, ölmeden hemen önce ‘Hizmet ve Onur Ödülü’ne layık görülmüştü.

Ekrem Dümer 2

Usta oyuncu Ekrem Dümer’in oğlu da çok ünlü bir isim çıktı. Ekrem Dümer’in oğlu, Çalar Saat ve Sabah Şekerleri programlarında sunuculuk yapan Yalçın Dümer’den başkası değil.

Ekrem Dümer 3

Oyunculuk deneyimi de olan Yalçın Dümer, bir dönem tıpkı babası gibi Şehir Tiyatroları’nda çalışmış.

Yalçın Dümer 1

Benim İçin Ağlama, Şöhret, Paşa Baba Konağı gibi yapımlarda rol alan Yalçın Dümer, özel hayatıyla da sık sık gündeme gelen bir isim.

Yalçın Dümer babası

Başından üç evlilik geçen Yalçın Dümer; Defne Halman, Serpil Çakmaklı ve Esra Balamir gibi isimlerle nikah masasına oturmuştu.

Yalçın Dümer 2

Oyuncu Ekrem Dümer’in oğlu olan Yalçın Dümer, 1965 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Kabataş Erkek Lisesinden mezun olan Dümer, konservatuar öğrencisiyken Şehir Tiyatrolarına girdi.

Yalçın Dümer 3

Dümer, ilk olarak 1986 yılında yönetmenliğini Başar Sabuncu’nun yaptığı “Asılacak Kadın” adlı Sinema filminde Müjde Ar ile birlikte oynadığı rolle tanındı.

Yalçın Dümer 4

1994 yılında senaryosunu Emine Şenliklioğlu’nun yazdığı, “Bize Nasıl Kıydınız” adlı sinema filminde Fatma Belgen ile birlikte rol aldı.

yalçın dümer 5

Sinema, televizyon oyunculuğu ardından, sunuculuk kariyerine adım atan Dümer, ilk olarak ”İşte Müzik, İşte Eğlence”adlı programı sundu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Gündem olan 'lezbiyen' paylaşımı! Sildi ama...Gündem olan ‘lezbiyen’ paylaşımı! Sildi ama…
Yıllar önceki pozları olay oldu! Yıllar önceki pozları olay oldu! “Bu nasıl değişim”
Havuzda köpeğiyle verdiği poz sosyal medyayı salladı! Yorumlar bomba...Havuzda köpeğiyle verdiği poz sosyal medyayı salladı! Yorumlar bomba…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: baraj doluluk oranları - izmir su kesintisi - Adana Demirspor - 2024 Yerel Seçimleri -
okulturlari.org
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş