Pazar, Temmuz 14

Metallica, Suudi Arabistan’da konser veren ilk ABD’li heavy metal grubu olacak

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Amerikalı heavy metal grubu Aralık ayında ilk kez Soundstorm Festivali’nde konser vermek için Suudi Arabistan’a gidecek.

REKLAM

Dünyaca ünlü Metallica, önümüzdeki ay Suudi Arabistan’da sahne alacak ilk Amerikalı heavy metal grubu olacak.

James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett ve Robert Trujillo’dan oluşan grup, 14 Aralık’ta Riyad’da sahne alacak ve üç gün sürecek Soundstorm Festivali’nin açılışını yapacak.

Grup bir Facebook gönderisinde şunları söyledi: “Henüz 2023’le işimiz bitmedi, çünkü dünyanın nadiren ziyaret ettiğimiz bir bölgesinde, daha önce hiç çalmadığımız büyük bir festivalde performans sergilemek için inanılmaz bir fırsatımız var. Ses Fırtınası Festivali”. Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde.” “14 Aralık Perşembe günü konser verecek ilk heavy metal grubu olacağımızı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz.” Şöyle konuştu:

Heavy metal müzisyenlerinin halka açık konserleri Suudi Arabistan’da nadiren gerçekleşiyor.

Suudi Arabistanlı Immmmortal Pain, 2022’de Comic Con Arabia’da sahne alarak büyük bir halka açık etkinlikte sahne alan ilk heavy metal grubu oldu.

2011 yılında Metallica, bir Orta Doğu ülkesindeki ilk canlı performansı olan Abu Dabi’deki Etihad Park’ta sahne aldı. Ancak Suudi Arabistan’da hiç konser vermedi.

Festivalde yer alması planlanan diğer sanatçılar arasında Pharrell Williams, Chris Brown, H.E.R. ve Black Eyed Peas yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: baraj doluluk oranları - izmir su kesintisi - Adana Demirspor - 2024 Yerel Seçimleri -
okulturlari.org
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş