Yeni haftada sıcaklık mevsim normallerinin üstüne çıkacak

0

Yeni haftada batı kesimlerde yağmur yağacak. Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin uzmanı Fevzi Burak Tekin, yeni haftanın hava durumuna ilişkin şu bilgileri paylaştı:


“Yeni haftada yağışları dar alanda göreceğiz. Özellikle pazartesi ve salı günü ülkemizin batı kesimlerinde, özellikle İstanbul, Batı Marmara, Ege kıyıları ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde sağanak yağışlar göreceğiz. Salı günü ise Marmara Bölgesi ve Batı Karadeniz’in batı kesimlerinde sağanak yağışlar göreceğiz. “Çarşamba günü yağışlara ara verilecek ve parçalı bulutlu hava hakim olacak.”


3 Büyükler’de hava nasıl olacak?

Tekin, İstanbul ve İzmir’de yağış beklendiğini, Ankara’da ise sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağını söyledi:


“Başkent’te üç gün boyunca yağış beklemiyoruz. Pazartesi sıcaklık 22 dereceye, Çarşamba ise 32 dereceye çıkacak. İstanbul’a bakarsak önümüzdeki iki gün sağanak yağış olacak. Sağanak yağış var. İzmir’de Pazartesi günü Salı ve Çarşamba günü yağış beklenmiyor.


Toz taşınması bekleniyor

Tekin, bazı bölgelerde toz taşınması konusunda uyardı:


“Pazartesi Ege kıyılarında, Salı günü Ege Bölgesi ve Batı Akdeniz’in batı kesiminde, Çarşamba günü ise tüm İç Anadolu Bölgesi ile Ege Bölgesi’nde toz taşınımının azalması gibi olumsuz etkilere karşı dikkatli olmak gerekiyor. toz taşınmasından kaynaklanabilecek hava kalitesinde ve görüşte azalma.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku